Як працюють земельні схеми у Первомайську

Про використання первомайського комунального підприємства “Місто майбутнього” в непрозорих схемах оренди землі йшлося у депутатському зверненні депутатів від партії “Свобода” Михайло Медведчук та  Євген Шарій  до міського голови.

На Фейсбук вони оприлюднили текст звернення разом з коментарем про те, що 6 вересня була скликана позачергова сесія міськради, де “продовжувалась епопея з тисячами квадратних метрів земельних ділянок, що два дні тому безкоштовно передали КП “Місто Майбутнього” для так званої “комерційної діяльності”.

На початку позачергової сесії, яка складалась з трьох питань, свободівці включили до порядку денного депутатський запит з рекомендаціями профільної комісії не погоджувати дане рішення, оскільки воно не відповідає вимогам законодавства. Міському голові було наведено відповідні статті з Конституції України, Закону України “Про місцеве самоврядування” та Земельного кодексу. Непрозорі схеми, які на думку депутатів діють в місті, вони описали раніше, у тому ж таки Фейсбуці

“Є така схема вирішення “цікавих” земельних питань. Якщо земельна ділянка приваблива, а приймати участь в аукціоні за володіння нею бажання немає (а також сплачувати штрафи за самовільну забудову) – претенденти звертаються до комунального підприємства, щоб воно оформило цю земельну ділянку собі у використання, а потім через “договір співпраці” передало землю зацікавленій особі.
Ця схема діє вже не перший рік. Коли ви бачите МАФи, павільони, незрозумілі конструкції в самих, здавалось би, непридатних для будівництва місцях, – це якраз результат її дії. Ніхто не враховує, що місцевий бюджет недоотримує мільони, що на цих земельних ділянках, переважно, вже знаходяться самовільно побудовані споруди. Не враховується і те, що порушується план забудови міста, між іншим його історичної частини. Ось таке питання було проголосовано вчора (4.09) Первомайською міською радою. Тисячі квадратних метрів, привабливої для ділків землі громади, передано безкоштовно для подальшого комерційного використання. При цьому, як “прокладку” використано КП “Місто майбутнього”, – написав Євген Шарій.

“Як для мене, ситуація з ряду загадкових, в бюджеті всі дружно шукають гроші на медицину, ремонт доріг, освіту та ін., а тут земля по суті віддається під “СХЕМИ” і громада отримує 0 грн. Все одно ми направили лист, але вже у формі звернення, і будемо чекати на позитивний результат вирішення величезної проблеми, яка періодично виникає в нашому місті.” – зазначив депутат у своєму дописі

Євген Шарій також зазначив, що інший депутат міської ради – Мосякін Василь Олександрович (Опозиційний блок) є, так званим, адвокатом всіх “цікавих схем”, який сказав що дане рішення законне і депутатам не треба підтримувати депутатський запит, що й власне і відбулося. 

Крім того, як стало відомо від джерел в Первомайській міській раді, комунальне підприємство “Місто майбутнього”, не перший рік, очолює Приходько Андрій Петрович і його називають його людиною наближеною до першого заступника міського голови – Олександра Кукурузи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *