Гройсман анонсував підняття ціни на газ для населення

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав неминучим зміни ціни на газ для населення, а також прогнозує, що дискусія з даного питання буде закінчена у вересні, про що сказав в ефірі одного з телеканалів, передає УНІАН.

«Моє завдання при неминучості зміни ціни – опрацювати всі механізми додаткового соціального захисту, щоб людей захистити», – сказав прем’єр-міністр.

При цьому глава уряду ще раз нагадав, що підвищення ціни на газ є однією з вимог Міжнародного валютного фонду для виділення Україні чергового траншу, який допоможе стабілізувати стан економіки. Також він вказав на те, що дискусія з приводу підвищення ціни на газ для населення ведеться вже близько року, і в вересні він планує її завершити.

«Моя стратегія полягає в тому, що за 10 років Україна повинна отримати мінімальний вплив боргів на ВВП і на життя кожного українця. Ось у чому дискусія. І тому ми її ведемо близько року. Думаю, що ми її фіналізіруем вже у вересні », – заявив Гройсман.

Для продовження співпраці з МВФ Україна повинна переглянути державний бюджет для його відповідності цільових показників дефіциту в рамках програми співпраці і забезпечити перехід до ринкового механізму формування цін на газ для населення.

Поточна програма України та МВФ обсягом 17,5 млрд дол., З яких Україна отримала 8,7 мільярда доларів, закінчується навесні 2019 року.

У 2018 році Національний банк і Міністерство фінансів розраховують в рамках цієї програми отримати 1,9 мільярда доларів.

29 серпня Кабінет міністрів продовжив дію Положення про покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення громадських інтересів в процесі функціонування ринку природного газу до 1 жовтня, тим самим залишивши незмінною ціну на газ для населення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *