Чи буде у Первомайську вода ?

Під головуванням заступника голови ОДА Валентина Гайдаржи відбулось позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації.

Головним питанням порядку денного стали заходи щодо недопущення погіршення санітарно – епідемічної ситуації, забезпечення якісного постачання питної води населенню та об’єктам критичної інфраструктури, які забезпечують його життєдіяльність, на території Миколаївської області.

Наразі в містах Миколаїв (МКП “Миколаївводоканал”), Первомайськ (КП “Первомайський міський водоканал”), Вознесенськ (КП “Водопостачання м. Вознесенська”, ТОВ “Біологічні очисні споруди”), Очаків (МКП “Очаківводоканал”), Южноукраїнськ (ВП “Южноукраїнська AEC”), Баштанка (КП “Міськводоканал” Баштанської міської ради), Новий Буг (КП “Водопровідні мереж”) та на Казанківському груповому водопроводі для знезараження питної води та стоків використовується рідкий хлор та гіпохлорит натрію.

Тому на станом на 31 липня поточного року ситуація в Миколаївській області із забезпеченням знезаражуючими засобами стабілізована, але є досить складною.

Так, запаси у Миколаєві, Первомайську й Баштанці забезпечать технологічний процес знезараження води щонайменше на 2 тижні, у Вознесенську, Очакові, Новому Бузі та Казанці більше ніж на 1 місяць, а у Южноукраїнську на 91 добу.

Після закінчення засідання комісії, в кулуарах, деякі учасники комісії, жваво обговорювали проблеми місцевих водоканалів. Виявляється, що всі водоканали області отримали від АТ “Дніпроазот”, який є монополістом  по виробництву хлору в Україні, отримали пропозицію здійснювати прямі поставки рідкого хлору безпосередньо підприємствам-водоканалам, які забезпечують споживачів питною водою. Дуже доречна пропозиція, приймаючи до уваги той факт, що залишків рідкого хлору на водоканалах майже немає. Але вартість хлору зросла до 47208 грн за 1 тону з ПДВ, на умовах повної (стовідсоткової) оплати.

Це втричі дорожче, ніж “Дніпроазот” продавав у минулому році. Водоканали не мають джерела фінансування збільшених витрат на закупівлю рідкого хлору по завищених цінах і це не передбачено діючими тарифами, які затверджувались або постановами НКРЕКП, або рішеннями місцевих виконавчих комітетів. Таке суттєве збільшення ціни на хлор може вплинути на зростання тарифів на воду, що призведе до ще більшого соціального загострення. Також, пролунала думка: “Це звичайна чергова спекуляція, за яку знову повинна буде заплатити наша громада. Нова тарифна формула “газованої води” вже в дії: газ+хлор=вода”.

Раніше ЗМІ вже повідомляли, що в Україні можуть виникнути проблеми з централізованим водопостачанням через припинення постачання і зупинку виробництва рідкого хлору компанією “Дніпроазот”. В “Дніпроазоті” заявляли, що відновлення виробництва хлору для очищення питної води буде можливе після підвищення цін на продукцію. Як стверджували на підприємстві, відповідне економічне обгрунтування направлене в АМКУ, і “Дніпроазот” чекає на рішення антимонопольного відомства.

Також на “Дніпроазоті”, підконтрольному групі “Приват” Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, заявляли, що виробництво аміаку і карбаміду в “Дніпроазоті” стало економічно невигідним у зв’язку зі значним подорожчанням енергоресурсів, зокрема природного газу.

Не важко порахувати і яку суму повинен буде сплатити КП “Первомайський міський водоканал” на користь заводу-монополіста.

За інформацією за минулий 2017 рік, комунальне підприємство використовувало 5 тон хлору за 1 місяць роботи. Отже, річне забезпечення хлором буде стоновити 60 тон і коштувати щонайменше 2832480 грн. (два мільойни вісімсот тридцять дві тисячі чотириста вісімдет гривень) і це за умови стовідсоткової оплати!!!

Нагадаємо, 11 червня 2018 року, рішенням Виконкому № 304 “Про встановлення скоригованих тарифів на водопостачання та водовідведення комунальному підприємству «Первомайський міський водоканал»” у Первомайську скориговано тарифи на водопостачання на водовідведення.

За інформацією наданою місцевим Інтернет-виданням 05161, комунальне підприємство вимушене піти на такі непопулярні кроки, оскільки організація безперебійного водопостачання потребує значних витрат, покрити які за існуючими тарифами неможливо.

Не погодившись з новими тарифами, у червні 2018 року, деякі місцеві депутати намагалися скасувати згадане рішення виконавчого комітету, але така пропозиція не набрала неохідної кількості голосів.

Тим не менше, за інформацією Газета ТВ “ВСЕСВІТ”, 28.06.2018 року на останній сесії Первомайської міської ради, місцеві депутати знову внесли питання скасування тарифу на розгляд сесії.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *